środa, 20 kwietnia 2011

foto z koncertów

Live aus Berlin-1998
                                                                 Volkerball-2005
                                                                       Katowice-2009

Kilka zdjęć zespołu


Trochę info o członkach grupy



  1. Richard Zven Kruspe (ur. 24 czerwca 1967 w Wittenberge[1]) – niemiecki muzyk, współtwórca i gitarzysta zespołów Rammstein i Emigrate.
  2. Christoph Schneider, pseud. Doom (ur. 11 maja 1966 r. w Berlinie[1]), muzyk niemieckiperkusista zespołu Rammstein.
  3. Oliver Riedel, pseud. Ollie (ur. 11 kwietnia 1971 w Schwerinie[1]) - niemiecki basista, członek zespołu Rammstein.
  4. Till Lindemann (urodzony 4 stycznia 1963 w Lipsku[1]) – niemiecki muzyk metalowywokalista, autor większości tekstów piosenek i lider zespołu Rammstein.
  5. Paul H. Landers  (ur. 9 grudnia 1964 w Berlinie[1]) – niemiecki muzykgitarzysta zespołu Rammstein.
  6. Christian Lorenz, pseud. Flake (ur. 16 listopada 1966 w Berlinie[1][2]) – niemiecki klawiszowiec, członek zespołu Rammstein.
                                                                                                                                          źródło:wikipedia

    wtorek, 19 kwietnia 2011

    Różne foto

    muzyka

    Rammstein nie gra absolutnie metalu, gotyku ani industrialu, ale są w ich muzyce elementy tych trzech gatunków. Na tą mieszankę nakłada się spora dawka elektroniki, symfonii lub ostatnio nawet folku. Zespół lubi eksperymentować, ale co ciekawe nigdy nie traci swojego oryginalnego charakteru. Jeszcze na początku działalności Rammstein, chłopcy stwierdzili, że chcą robić muzykę, jakiej nie ma. Żeby była mocna, adekwatna do rzeczywistości, ale nadawała się do wyrażania uczuć, które w nich były. Kiedy stwierdzili że punk, metal ani tradycyjny rock nie są dla nich postanowili zrobić muzykę, brzmiąca jak praca potężnych maszyn i nadać tym maszynom dusze. Tak narodził się jednozespołowy nurt muzyczny Rammstein, który przybiera coraz to nowe oblicza i trwa do dziś. Sami określili się żartobliwie mianem pierwszego, prawdziwego boysbandu, bowiem w tym zespole nie ma lidera - każdy instrument i wokal ma taką samą wagę i rolę. Oświadczyli wówczas, iż band będzie istniał, póki wszyscy jego członkowie będą chcieli w nim grać. Zmiana składu nie wchodzi w rachubę. Tym sposobem zespół wciąż funkcjonuje w pierwotnym składzie. Wokalista podsumowując dotychczasową działalność grupy, stwierdził, że grają "koniak-metal" - im starszy tym bardziej wykwintny. Coś w tym jest, ale mimo wyraźnej tendencji "uambitniania" swojej muzyki, od pierwszych dźwięków słychać, że mamy do czynienia z Rammstein. Zresztą sami podkreślają, że co by nie grali to i tak zabrzmi Rammstein'owo, bo wszystko to jest już w nich samych.
    źrodło:feuerrader

    Książki o grupie

    Do tej pory ukazały się trzy książki związane z zespołem. W 1999 roku wydano Liederbuch – zbiór wszystkich informacji o wybranych czternastu utworach grupy (zawierający tabulatury, teksty itp.) W roku 2001 ukazała się książka Rammstein, zawierająca kolorowe zdjęcia, informacje o zespole, biografie jego członków, opis starszych utworów i ich teksty. Ostatnią jak do tej pory książką jest 53-stronicowa Tourbuch Deutschlandtour 2001, będąca zbiorem zdjęć z trasy koncertowej po Niemczech w 2001 roku wykonanych przez Matthiasa Matthiesa.
    źródło:wikipedia

    Albumy koncertowe


    1999Live aus Berlin
    2006Völkerball
      źródło:wikipedia

      Dyskografia



      1995Herzeleid
      2009Liebe ist für alle da


      2005Rosenrot
      1997Sehnsucht
      2001Mutter
      2004Reise, Reise
        źródło:wikipedia

      Teledyski



      Rammstein przykłada dużą wagę do teledysków. Pomysły są różnorodne – w "Ich will", gdzie zespół napada na bank i bierze zakładników, "Sonne" z przedstawioną w krzywym zwierciadle bajką o królewnie Śnieżce i siedmiu krasnoludkach, miłosną balladą "Seemann" graną na wysypisku śmieci, czy prześmiewczym teledyskiem "Amerika".
      Inspirację dla swoich teledysków czerpią czasem z filmów, np. teledysk do utworu "Engel" (nagrodzony niemiecką nagrodą Echo) zainspirowany został przez filmOd zmierzchu do świtu, a do "Du hast" przez Wściekłe psy Quentina Tarantino.
      Zespół był oskarżany o fascynację faszyzmem, zwłaszcza po wykorzystaniu fragmentów filmu Olympia Leni Riefenstahl w teledysku "Stripped", po czym nagrał utwór "234 Links". Emisja niektórych teledysków zespołu (np. "Mein Teil") zabroniona została w Niemczech w godzinach dziennych.                                                                           źródło:wikipedia

      Koncerty

       Koncerty Rammsteinu pełne są efektów pirotechnicznych. Zespół przygotowuje stroje i zachowanie na scenie (odgrywanie scen obrazujących teksty piosenek). Stałym elementem podczas wykonywania utworu "Rammstein" był płonący płaszcz noszony przez wokalistę, który nawiązuje do katastrofy, o której opowiada ów utwór, jednak w czasie trasy promującej album Reise, Reise został on zastąpiony miotaczami ognia przymocowanymi do rąk wokalisty. Częstym motywem jest także członek zespołu "odpływający" na pontonie niesionym przez widownię podczas wykonywania piosenki "Seemann" i "Stripped" lub podczas wykonywania utworu "Feuer frei!" płonące maski, za pomocą których muzycy plują kolumnami ognia.
                                                                                                                                                        źródło:wikipedia

      Grupa

      Na pomysł stworzenia zespołu wpadł Richard Kruspe, do którego dołączyli Christoph Schneider i Oliver Riedel. Następnie przyłączyli się Till LindemannPaul Landers oraz Christian Lorenz. W takim składzie zespół gra do dziś.


                                                                                                                                     źródło:wikipedia

      historia

      Rammstein (często zapisywane skrótowo jako R+) – niemiecki zespół grający muzykę z gatunku industrial metal. Powstał na początku 1993 roku, jego nazwa pochodzi od amerykańskiej bazy lotniczej (Ramstein Air Base) w Niemczech, położonej obok miasta Ramstein-Miesenbach, w której miała miejsce katastrofa lotnicza, o której zespół nagrał utwór o tej samej nazwie[3]. Początkowo nazwa brzmiała "Rammstein Flugschau", która jednak w niedalekiej przyszłości została skrócona do Rammstein. Paul Landers, jeden z ówczesnych twórców nowej nazwy, w późniejszym czasie wyjaśnił, iż nowa nazwa zespołu została wymyślona dla zabawy i dodatkowo ze względu na niewiedzę omyłkowo zapisana przez dwa M. Pomimo innych pomysłów na nazwę zespołu (m.in. Milch, Erde oraz Mutter), grupie nie udało się już pozbyć starszego nazewnictwa[4].                                
                                                                                                            źródło:wikipedia